Garaże blaszane wady i zalety

Obecnie można zauważyć coraz więcej samochodów pojawiających się na polskich drogach. Coraz więcej rodzin stać na kupno i utrzymanie samochodu, często nawet dwóch czy trzech. Stały problem stanowią miejsca parkingowe. Wzrost ilości miejsc parkingowych nie zawsze idzie w parze ze wzrostem ilości samochodów. Ciekawym rozwiązanie stają się garaże blaszane. Jakie są ich wady i zalety?

Garaż blaszak staje się coraz bardziej pospolity. Najczęściej można je spotkać w wielkich miastach gdzie ciągle brakuje miejsc parkingowych. Największą ceną tego typu rozwiązania jest niska cena oraz szybkość i łatwość montażu. Niestety, jeżeli chodzi o trwałość, to garaż blaszany nie wykazuje zbyt wysokiej. Jest to konstrukcja lekka przez co staje się mniej bezpieczna i solidna w warunkach takich jak silny i porywisty wiatr, czy inne ekstremalne warunki pogodowe. Niestety w Polsce takie sytuacje dość ekstremalne mają miejsca coraz częściej przez co spada funkcjonalność tego typu garażów. Ponadto, garaż taki nie jest odpowiednią ochroną przed kradzieżą samochodu. Jest on łatwy w demontażu oraz możliwy do uszkodzenia za pomocą zwykłych nożyc do blachy. Kolejną wadą jest to, iż w przypadku dużych mrozów nie chronią samochodu przed mrozem. Można temu zapobiec ocieplając garaż, jednak w przypadku dużych mrozów i tak niezbędne będzie wyciągnięcie akumulatora z samochodu.

Garaże blaszane posiadają swoje wady i zalety. Na pewno staja się kuszące ze względu na niski koszt, jednak ich ogólna funkcjonalność jest mniejsza aniżeli garaży murowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *