Jak przygotować miejsce pod garaż blaszany

Obecnie garaże blaszane stają się coraz popularniejsze i ludzie zaczynają zmierzać w ich kierunku zamiast inwestować w garaże murowane. Przed zakupem garażu należy przygotować podłoże. W jaki sposób to zrobić i jakie miejsce wybrać?

Każdy garaż blaszak powinien zostać umieszczony na stabilnym i równym podłożu. Zanim dokonany zostanie zakup garażu, warto rozejrzeć się za miejscem, które będzie dla niego odpowiednie. Należy unikać terenów podmokłych oraz miejsc, w których mogą zbierać się opady. W tym wypadku najlepiej wybrać lekkie wzniesienie, gdzie garaż będzie chroniony od tego typu zjawisk.

Najważniejszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie wybranego podłoża. Można oczywiście garaż postawić bezpośrednio na ziemi, jednak nie jest to wskazane. Prowadzi to do szybszej korozji blachy, a co za tym idzie mniejszej trwałości konstrukcji. Podłoże pod garaż blaszany można wykonać punktowo z płyt betonowych umieszczonych bezpośrednio pod nim, jednak nie jest to solidna podstawa. Dobre jakościowo podłoże może zostać wykonane na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wykonanie wylewki betonowej. Wymiary wylewki powinny być większe niż wymiary garażu, co najmniej o jakieś 20 cm. Jej grubość powinna wynosić od 12 centymetrów wzwyż, w przypadku większych samochodów. Drugą możliwością jest ułożenie płyt betonowych. Jest to rozwiązanie tańsze, a płyty dobrej jakości mogą stanowić solidną oraz trwałą podstawę.

Podłoże garażu blaszanego to bardzo istotny element całej konstrukcji. Jest to izolacja samochodu przed środowiskiem korozyjnym, dlatego warto aby wykonane podłoże było solidne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *