Czy potrzebne jest pozwolenie na garaż blaszany?

Po polskich drogach z roku na rok przemieszcza się coraz więcej samochodów, rośnie więc zapotrzebowanie na garaże. Największą popularnością, ze względu na szeroką dostępność i łatwość montażu, cieszą się garaże blaszane.

Jaki garaż blaszany bez pozwolenia – co mówią przepisy?

Kwestie prawne dotyczące pozwoleń na postawienie garażu reguluje prawo budowlane. Biorąc pod uwagę częste zmiany w przepisach, warto zapoznać się z aktualnymi przed planowaną inwestycją.
Zgodnie z obowiązującymi na chwilę obecną przepisami, pozwolenia na budowę nie wymaga postawienie ” wolno stojących parterowych budynków gospodarczych w tym garaży (…) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki”.
Warto dodać, że niektóre gminy wymagają zgłoszenia planowanej budowy garażu, warto więc dopełnić tego obowiązku i zgłosić planowaną inwestycję w odpowiedniej jednostce administracyjnej na swoim terenie. Jeżeli nie przekroczymy przepisów dotyczących dozwolonej wielkości garażu, czy ich ilości na działce, wizyta w gminie będzie tylko formalnością.

Wymarzony garaż

Przy wyborze garażu trzeba wziąć pod uwagę potrzeby swojej rodziny, funkcjonalność i wygodę, wybrać rodzaj i kolor blachy, sposób otwierania bramy i rodzaj spadu dachu. Najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonej firmy z wieloletnim stażem. Tylko pod tym warunkiem zyskamy pewność, że blaszak spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *