Garaż blaszany czy murowany?

Garaż to idealne miejsce na samochód, narzędzia, czy inne rzeczy w tym ogrodnicze lub gospodarcze.

Garaż blaszany jest tańszy w porównaniu z murowanym. Blaszane garaże powstają z blachy ocynkowanej ogniowo, dostępne są również w kolorze, co zapewnia nałożona na nie powłoka lakieru. Kolor jest wybierany indywidualnie lub może być przystosowany do otoczenia. W dodatku proste jest jego montowanie, ponieważ elementy łączone są za pomocą śrub. Garaż blaszany może być ustawiany w pojedynczo lub w zabudowie szeregowej (także wielostanowiskowe lub z pomieszczeniem gospodarczym).

Natomiast jeśli chodzi o garaż murowany, to można go dopasować stylistycznie i kolorystycznie do każdej zabudowy. Garaż murowany z reguły posiada więcej możliwości architektonicznych niż ten, który jest zbudowany z blachy. Murowane pomieszczenia są mocne, trwałe i zapewniają ochronę przechowywanym tam rzeczom (np. przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi). Mogą być dostępne jako wolno stojące, jak i dołączone do innych budynków.

Projekt garaży w obu przypadkach zleca się wykonanie firmom, która podejmie się jego montażu. Natomiast garaż blaszany czy murowany pozostaje zawsze w kwestii gustu klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *