Jak ocieplić garaż blaszany?

 

Garaże blaszane to chętnie stosowane pomieszczenia, głównie z uwagi na swą funkcjonalność połączoną z prostotą montażu i niewysoką ceną. Niestety, trzeba liczyć się również z tym, że zabezpieczą przed wiatrem, deszczem czy śniegiem, ale nie dadzą już skutecznej ochrony przed zimnem. Jak ocieplić garaż blaszany?

Ocieplanie blaszaka można wykonać dwoma sposobami. Pierwszy z nich dotyczy wnętrza – ściany pomieszczenia należy obłożyć od środka materiałem zabezpieczającym. Najczęściej stosowany jest w tym celu styropian, którego kilkucentymetrowej grubości elementy przykleja się pianką lub klejem montażowym do blachy wewnątrz garażu. Metoda ta jest najpowszechniejsza – nie wymaga bowiem większych nakładów finansowych, wysiłku ani umiejętności. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż styropian przymocowany w ten sposób po pewnym czasie (zwykle ok. 2 lat) zacznie nam po prostu odpadać. Niektórzy decydują się więc na zastosowanie płyt pilśniowych lub OSB.

Druga metoda to również wyłożenie ścian garażu styropianem, jednak po jego zewnętrznej stronie. Tu już potrzebny będzie do tego klej i tynk strukturalny. Bardzo ważne jest wymierzenie grubości używanego styropianu i sprawdzenie, aby dach mógł swobodnie wystawać poza ścianę. Konieczny będzie do tego również ruszt. Osoby, które nie wiedzą, jak ocieplić garaż blaszany od zewnątrz w prawidłowy sposób, mogą rozważyć zatrudnienie do pomocy fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *