Jak wykonać podłoże i zakotwiczyć garaż blaszany?

Kiedy zamawiamy garaż, słyszymy, że musimy przygotować odpowiednio teren. Pojawia się więc pytanie: jak to zrobić?

Przygotowanie podłoża pod garaż blaszany

Tak naprawdę, aby garaż stał, wystarczy rozstawić i wypoziomować 6 bloczków betonowych, mogą to być na przykład płytki chodnikowe. Jest to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie.
Jeżeli chcemy mieć garaż blaszak z prawdziwego zdarzenia, w którym ma stać nasz samochód, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie wylewki betonowej. Musi ona być wykonana tak, aby z każdej strony garażu beton wystawał około 15 cm.
Taką wylewkę nie cieńszą niż 10 cm robi się przed postawieniem garażu, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić ją, gdy garaż już stoi. Trzeba tylko pamiętać, by nie zatapiać w betonie konstrukcji garażu.

Jak zakotwiczyć garaż blaszany?

Garaż blaszany najlepiej jest zakotwiczyć do betonu przy użyciu atestowanych kotew trzpieniowych (opaskowych). Sposób ten ma kilka zalet, między innymi tę, że taką kotwę zawsze można odkręcić i zmienić jej położenie, gdy na przykład beton jest krzywy i trzeba podłożyć coś pod konstrukcję. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku garaży z bramą uchylną. Dlatego błędne jest zatapianie w betonie elementów stalowych i łączenie ich z garażem poprzez spawanie. Kończy się to często rozcinaniem takiego połączenia w przypadku np. dokonania poprawek w ustawieniu bramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *