Garaże blaszane i jak je zakotwiczyć.

 

Wiele osób decyduje się na blaszaki, czyli garaż blaszany. Problem to jak zakotwiczyć garaż blaszany. 

Najłatwiej zlecić to fachowcom, ale można sobie poradzić. Wystarczy niezbędnych kilka wskazówek. Kotwiczenie garaży typu blaszaki to nic innego, jak przytwierdzenie ich do podłoża. Jak zakotwiczyć garaż blaszany, aby stał się stabilny i bezpieczny w użytkowaniu? Najłatwiej użyć na podłoże betonowych bloczków, które trzeba wypoziomować. Przeciętny blaszak wymaga sześciu bloczków a raczej płyt betonowych. Są to płyty zbrojone i w tym przypadku należy wybrać takie o wymiarach pięćdziesiąt na pięćdziesiąt centymetrów o grubości pięć centymetrów.Masywne wypoziomowane podłoże nie uchroni jednak garażu przed większa wichurą, która porwie garaż. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wylewka betonowa na podłoże. Wylewka musi nieco wystawać poza konstrukcję blaszanego garażu. Wylane podłoże nie może być cieńsze niż 10 cm. 

Aby przytwierdzić garaż do wylewki, warto użyć atestowanych kotew trzpieniowych zamiast własnoręcznie wykonywanych kotew z drutu. Jest to droższe, ale pewne i trwałe rozwiązanie. Kotwy trzpieniowe inaczej nazywa się opaskowymi. Użycie ich ma wiele zalet.Kotwę opaskową można zawsze odkręcić i zmienić jej położenie. Zdarza się bowiem, że betonowa wylewka jest krzywa i trzeba dla wypoziomowania coś pod konstrukcję podłożyć. Błędem jest zatapianie elementów stalowych w betonie i łączenie ich z garażem poprzez spawanie. Wtedy każda poprawka będzie wymagała rozcinanie takiego połączenia. 

Czasem wylewkę robi się, gdy blaszak już stoi. można tak zrobić, ale trzeba jednak uważać, aby nie zatopić w wylewce konstrukcji garażu. 

Najważniejsze jest, aby każdy blaszak zakotwiczyć, czyli przymocować do podłoża. Niezależnie bowiem od umiejscowienia istnieje zagrożenie, że wiatr przestawi wolnostojący garaż. 

Powodzenia w przytwierdzaniu blaszanych garaży! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *